Безперечно, програмістами не народжуються, ними стають. Робота програміста — це розробка програмного забезпечення. Потрібно оволодіти основами програмування і алгоритмів, вибрати мови програмування, на яких ви будете писати код, оволодіти загальними поняттями цієї професії. У багатьох вакансіях присутній обов’язковий критерій — вища освіта. Тобто базові знання та диплом все-таки необхідні.
Закінчивши цю спеціальність, ви отримаєте досвід, що дозволить працювати в IoT або спеціалістом із CRM-систем. Психолог, економіст, суддя, лікар – усі ці професії свого часу вважалися популярними або прибутковими. Сьогодні ж новою Меккою стають ІТ-спеціальності, що вважаються перспективними та затребуваними в усьому світі. Працювати на таких престижних районах як київський Unit metropolis або айті парк у Львові та заробляти як європеєць – звучить привабливо. Дочитавши цю статтю ви отримаєте приблизний план, як стати айтішником або раз і назавжди зрозумієте, що ця професія не для вас. Цінно мати великий досвід володіння мовою програмування, але також важливо знати широкий спектр мов та вміти вибирати ефективний інструмент для роботи.
Вимоги до тестувальників-початківців стали жорсткішими, отож доведеться пройти попередню підготовку, перш ніж пробувати свої сили в QA. Слід розуміти, що тут мало кому будуть цікаві гарні мовні звороти і довгі речення з купою епітетів. Важливо донести основну думку просто і лаконічно. Ну і, само собою, хоч трохи розбиратися в тому, про що пишете.
- Можливо десяток можна знайти де згодні на 1 рік.
- Через це від звільнення до отримання нової роботи проходило від року до двох.
- Автор публікації описав все про ФОП для ІТ опираючись на власний досвід супроводу ІТ-проектів.
- Я онлайн-підприємець, мандрівник, блогер, письменник.
- Їхня робота полягає в тому, щоб побачити проблему під іншим кутом і впровадити креативне рішення за допомогою коду.
Якщо плануєте вступати до вишу, перегляньте список університетів, де організована підготовка айтішників. Аби вступити до них, вам знадобляться сертифікати ЗНО з української мови, математики та фізики (або іноземної мови). Кожен може освоїти програмування, вам потрібні лише базові навички володіння комп’ютером, логіка та велике бажання.
Тільки так можна досягти успіху в цій динамічній і затребуваній сфері. Розробка — це справді дуже цікава галузь, де можна проявляти всі свої креативні здібності, експериментувати, працювати за кордоном. Талановитий програміст, який постійно зростає, завжди знайде свою нішу, навіть за найбільшої конкуренції на ринку праці. І тоді він, звичайно, отримуватиме зарплату в доларах, працюючи віддалено десь під пальмою. До того ж мало компаній палко бажають брати на роботу новачка і доучувати його.
Вам необхідно вчитися читати і писати, говорити і слухати англійською. Великий акцент при цьому необхідно робити на технічну літературу. Можете слухати англомовні подкасти та читати англомовні підручники з програмування. Все це в подальшому однозначно допоможе вам в роботі за фахом. Так чи інакше, необхідно вивчити веб-технології. Йдеться про мови розмітки HTML, стилі JavaScript і CSS.
Вам не варто починати зі складних мов програмування, є простіші, які не використовують складний синтаксис, наприклад Python. Це створить міцний фундамент для розуміння складніших мов, як C++, C і Java. В інтернеті є чимало сайтів, відеоуроків і програм, які допомагають вивчати різні мови програмування та технології. Дуже непогано, якщо ви знайдете фахівця (ментора), який погодиться допомогти та скоординувати вашу роботу у правильному напрямі. До прикладу, на практиці у мене ставалася наступна ситуація.
І в резюме написав, хочу бути розробником, досвід — інстаграм мій! Якби я сьогодні шукав вакансію Андроїд програміста, то я б позіціонував себе як джун без будьякого досвіду. Бо реальний комерційний досвід під Андроїд маю лише four місяці і це було понад four роки тому, а досвід понад рік тому зараховується лише якщо не було перерв.
Але в більшості фірм тестове завдання дають лише після правильної відповіді на запитання про досвід. Були навіть ситуації, коли зрізався на питанні про досвід вже після успішного тестововго і технічної співбесіди. Останній, четвертий крок — отримання позиції Junior-розробника та робота над справжніми комерційними проектами. Перше, до чого потрібно бути готовим або доведеться швидко навчитися, — це вміння працювати в команді. Прийняти стиль і принципи роботи команди, вчитися працювати саме на результат, а не кодити з 9 до 18 п’ять днів на тиждень. І найголовніше — необхідно продовжувати вчитися чомусь новому.
Ви багато вакансій бачите без вимоги двох років досвіду? Можливо десяток можна знайти де згодні на 1 рік. При чому як правило, це такі варіанти, що потім їх за досвід не визнають. Дуже важливо побувати в «шкурі» інтерна, отримати досвід роботи над реальними проектами. Сертифікація в IT-індустрії може бути корисним інструментом для розвитку та професійного зростання.
По суті, добре справляються зі своїм завданням обидва способи. Особиста присутність справді дає залученість, живе спілкування. Онлайн-курси проходити легше – не потрібно нікуди їздити, достатньо виділити ввечері пару годин за робочим комп’ютером. Особиста курси IT присутність краще дисциплінує, немає ризику, що в незручний момент відключиться світло або інтернет. Для вступу на програміста в коледж після 9 класу потрібно пройти усну співбесіду, а в деяких коледжах достатньо лише написати мотиваційний лист.
Як і будь-яка робота, IT-професії мають свої складнощі, рутину та аврали. У мережі вже почали говорити про вигоранняу цій сфері, і воно справді існує. Наприклад, Cityhost надає студентам курсів програмування знижку на хостинг 30%.
Програміст почав працювати в одній компанії, де йому відкрили та вели ФОПа. Далі він перейшов у іншу компанію, йому продовжили вести його ФОПа. Проте, коли він йшов з цієї компанії і попросив закрити ФОПа – йому відмовили, з мотивацією, що не вони ж цього ФОПа відкривали. Звичайно, я надав супровід повного закриття ФОПа, але ситуація загалом вийшла неприємна. При пошуку курсів важливо звертати увагу на кілька нюансів, які допоможуть зробити правильний вибір.
Рекомендуємо подивитись Зразок мотиваційного листа (122 Комп’ютерні науки) на сайті ЛНТУ. Вступити на спеціальність 122 “Комп’ютерні науки” можна у коледж після 9 класу або університет після 11 класу. Я теж АСУТПшник з дев’ятирічним стажем, і теж вже майже півтора роки працюю у продуктовій айті-компанії. Якщо ви зважилися стати частиною ІТ-сфери, ви повинні бути впевнені у своєму виборі. Адже працювати розробником, тільки тому, що всі так роблять, це не найкращий привід для змін в кар’єрі.
Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) – це платіж, який оплачується в пенсійний фонд. За допомогою цього платежу нараховується пенсійний стаж. В разі наявності бажання – ЄСВ можна платити у більшій сумі, відповідно, в перспективі може бути, що розмір пенсії теж буде більший. Багато людей хоча б раз чули, що в напрямку QA низький поріг входу в професію. Однак якщо ви прокинулися вранці, вирішили стати тестувальником і надіслали своє резюме на кілька вакансій, то навряд вам одразу ж зателефонують і візьмуть на роботу.
Вона «рідна» для інтернет-технологій, із неї взято багато термінів, а наші компанії активно співпрацюють із західними. Вступ у вищі навчальні заклади після 11 класу відбувається за результатами ЗНО або НМТ. На НМТ у 2024 році обов’язково здають три предмети – українську мову, математику та історію України. А четвертим предметом краще обирати фізику чи англійську мову, вони матимуть вищий коефіцієнт для вступу на ІТ спеціальності. Припустимо, ви впевнилися, що хочете обрати саме комп’ютерну спеціальність, і серйозно замислилися над тим, як стати айтішником.
Організатори навчання гарантують студентам влаштування на перше робоче місце, щоправда, найчастіше за це беруть відсоток від зарплати перші 2-3 роки. Це хороший варіант для тих, хто не має коштів для навчання або не впевнений, що зможе самостійно влаштуватися в IT-компанію. Це цілком реально — саме так навчалося багато провідних сеньйорів у компаніях.
Розмова не про мене, а про ігнорацію резюме без сакрального рядку «досвід — 2 роки». Як добре, що я цього не знав в свої 12 років, коли почав програмувати. Тут програмісти працюють на— С++ з бібліотекою QT;— C# та платформою Microsoft .NET. Хоча багато успішних IT-фахівців самоучки, освіта може дати хороший фундамент і прискорити навчання. Знайти всі вищі навчальні заклади, де є спеціальність 122 “Комп’ютерні науки” можна на сайті ЄДЕБО. У ВНЗ студенти вивчають такі мови програмування Java, Python, C++, C#, JavaScript та інші технології.
Програмування — це та робота, де ви не можете залишатися затребуваним, не вивчаючи нові речі. Щодня з’являються нові інструменти та технології. Якщо ваша компанія вирішить використати нову технологію, вам доведеться вивчити її, щоб успішно виконувати свою роботу. Таким чином, робота з програмування підштовхує вас до вивчення нових інструментів та технологій щодня.
Щоб стати програмістом, потрібно навчатись 2-3 роки. За даними фахівців, які пішли в IT у дорослому віці, саме стільки часу зайняв процес переходу від початку навчання до першого працевлаштування. Якщо ви вже визначилися, яку IT-спеціальність обрати, але не впевнені у власних знаннях, запишіться на «Онлайн-курси з математики» від онлайн-школи «На Урок». Наші спеціалісти забезпечують якісну підготовку як до ЗНО, так і до вступних іспитів в університет.
А на наступному етапі вже можна вивчати серверну мову (Python, Ruby, PHP та інші) і веб-фреймворки, які підходять для неї. Необхідно вивчити і бази даних, адже це згадується практично в кожній вакансії програміста. Якщо ви змушені будете витрачати багато часу на вивчення обраної мови, це може легко у вас відбити бажання взагалі вчитися програмувати.